dieťa s asperegerom

dieťa s asperegerom

Odoslaťod lucka1115 » St Nov 06, 2013 11:09 am

Dobrý deň , mám 18 rokov študujem na strednej škole a práve som v poslednom ročníku. Tento rok je pre mňa veľmi náročný či sa to týka školy alebo rodiny. Mám sestru, ktorá trpí aspergerovým syndrómom a je to pre nás všetkých niečo nové. Od malička mala problémy , nevedeli sme čo s ňou je . Keď mala 6 rokov vyhľadali sme logopéda, pretože sestra začala koktať. Logopéd nám odporučil psychologičku v Trnave, pretože dotazníkom , ktorý nám dal vyplniť prišiel na to , že sestra pravdepodobne trpí aspergerom. V rodine s nami žije aj starká, ktorá spolu s mamou nemá najlepší vzťah. Ja pomaly to isté. Veľmi ma to trápi, pretože vidím ako sa to dieťa trápi keď dennodenne počúva hádky. Nijak jej to nemôže prospieť. Dennodenné stresy sú u nás raritou. Stále sa nám starká stará do výchovy a keď sa so sestrou mama rozpráva a niečo jej vysvetľuje väčšinou jej starká do toho skáče a znervózňuje sestru. Starká je veľmi háklivá na poriadok a nechápe , že na sestru treba ísť pomaly a hlavne s kľudom. Keď vidí, že sestra nechala nejakú vec na stole, hneď po nej kričí. Nemá k nej vybudovanú žiadnu cestu. 11. novembra sme objednané k psychologičke v Trnave. Ideme tam všetky, som veľmi zvedavá čo nám poradí. Veľmi by som chcela pomôcť sestre a uvedomujem si aj to, že nielen ona sa musí zmeniť , ale aj my. Veľmi to záleží aj od nás. Nechcem zažívať dennodenné hádky ani stresy, pretože to veľmi ničí nielen moju psychiku , ale aj tú jej.
lucka1115
 
Príspevky: 1
Založený: St Nov 06, 2013 10:57 am

Naspäť na Vzťahy rodičia - deti