Šikana

Šikana

Odoslaťod Mima16 » Ne Feb 17, 2013 8:17 pm

Ahojte, chcela by som sa s vami o niečom poradiť, čo by ste robili na mojom mieste. Mám jedného kamaráta, ktorý chodí na inú strednú školu. Každé ráno sa spolu s ním stretávame ešte s 2 kamarátkami. Minule sa nám nepriamo priznal, že ho niekto šikanuje. Vraj ide o starších chalanov z jeho školy. Keďže je trošička zženštilejší nadávajú mu do buzerantov (možno i ešte horšie), plujú na tašku a psychicky deptajú. Keďže nám na ňom záleží rozmýšľali sme, že zájdeme za jeho triednou. Ale o tom, čo sa deje nepovedal ani mame. Čo by ste robili vy? Začali by ste sa o to starať alebo to nechali tak? Vieme, že už teraz má depresie a preto nechceme aby to dopadlo horšie....
Mima16
 
Príspevky: 1
Založený: Ne Feb 17, 2013 8:10 pm

Re: Šikana

Odoslaťod Laska » St Okt 23, 2013 10:40 pm

Snazte sa s nim o tom s kamaratmi rozpravat ak je s tym v pohode a budte mu oporou, urcite potrebuje mat okolo seba ludi, rovesnikov, ktori ho podrzia a maju radi. Mozno mu jemne navrhnite zmenu satnika, posilku, ak je treba. Snad uz nieco vymyslite, hlavne nech si to neberie k srdcu a uvedomi si, ze tych ludi by mu malo byt luto lebo su urcite poriadne zakomplexovani a sami v depkach pretoze nikto spokojny, zdravy nebude na niekoho utocit. A ked to uz nijak nepojde tak podla mna je vhodne aj zmenit skolu, sama som bola svedkom sikany a viem, ze niekedy je najvhodnejsie zmenit prostredie, aj ked by sa pred problemami utekat nemalo, no nejaka dobra skola v inom meste moze byt velmi prinosna aj co sa tyka buducnosti, povolania ;)
Zelam vam s tym vela stastia a hrstku dobe meranych slov, aby nezranili, pocuvajte srdce :)
Laska
 
Príspevky: 9
Založený: St Okt 23, 2013 7:54 pm


Naspäť na Iné

cron