potrebujem radu, neviem si rady s myslienkovymi pochodmi...

potrebujem radu, neviem si rady s myslienkovymi pochodmi...

Odoslaťod cokoladka898 » Pi Júl 17, 2009 7:20 pm

Chcela by som sa opytat. Riesim v sebe uz dlhsiu dobu jeden problem, ale nikdy som sa tym nezapodievala. Az teraz ma to zacalo viac zaujimat. Ide vlastne o to, ze sa bojim ze sa nieco stane, eventuelne inak. Bojim sa, co vsetko zle by sa mohlo stat. Uvediem priklad. Dnes som bola s dvojrocnym bratom na kupku. Smykol sa a padol na zem. Udrel si nozicku a mal ju tak vykrutenu a mna v tej chvili napadlo, ze co keby mal teraz otvorenu frakturu ze co by som robila. A take veci ma napadaju coraz viac a viac. Ze co ak niekto padne na schodoch a bude mat otras mozgu, ked nieco krajam ze sa porezem a bude to strasne krvacat a bude to treba zasit...ako by som sa takych myslienkovych pochodov mohla zbavit?
cokoladka898
 
Príspevky: 3
Založený: Po Júl 06, 2009 9:05 pm

Re: potrebujem radu, neviem si rady s myslienkovymi pochodmi...

Odoslaťod Richard Gróf » St Júl 22, 2009 5:00 pm

S vtieravymi znepokojivymi myslienkami sa da zaobchadzat roznymi sposobmi. V principe plati nebojovat s nimi, ani ich velmi nerozvijat... nedodavat im dodatocnu emocionalnu energiu. Mysel produkuje mnoho asociacii, myslienok, fantazii... Niekedy sa objavuju bizardne veci, inokedy nas moze napadat viac znepokojivych, pesimistickych myslienok, pri inom rozpolozeni a zivotnej situacii to moze byt zas agresia, euforia a pod. Ak su myslienky neprijemne a objavuju sa zdanlivo bez priciny nebojujte s nimi, nebojte sa ich, nehnevajte sa na seba, ze Vas to napada, ani sa nimi prehnane nezapodievajte. Denne nam prejde hlavou tisice myslienok bez toho, aby sme ich vyvolavali alebo riadili. Proste pridu a zas odidu. Tie, ktore su pre nas dolezite podrzime a rozvijame. Ak sa nejakych myslienok bojime alebo sa ich silou mocou chceme zbavit v podstate na ne myslime a tym ich este viac zivime.

Objavenie takychto myslienok moze byt reakcia na urcitu zivotnu situaciu, zvysenu uzkost ale v niektorych pripadoch aj symptom ochorenia. Ak by pretrvavali dlhsi cas a vyrazne Vas obmedzovali, konzultujte to so psychologmi (z inych Vasich prispevkov viem, ze ste v kontakte). Okrem diagnostiky a hlbsieho porozumenia Vam budu vediet sprostredkovat tiez konkretne techniky, ktore Vam mozu s neprijemnymi myslienkami pomoct.
....viac o autorovi prispevku na http://www.onlinepsycholog.sk/o_mne.html
Richard Gróf
Site Admin
 
Príspevky: 101
Založený: Pi Júl 03, 2009 3:05 pm

Re: potrebujem radu, neviem si rady s myslienkovymi pochodmi...

Odoslaťod Maria moreova » Pi Sep 02, 2011 4:06 pm

Dobry den prajem , ja by som potrebovala radu čo mam robit .Ja som sa zalubila do lekarky , už je tomu 3 mesiace .Ako nie je to ani naklonnost ani vdaka ani nič take . Myslite je to spravne jej to povedat alebo radšej o tom mlčat . ? Viem šanca nie je žiadna to som pochopila .Ale neskutočne si ju važim , a mam k nej uctu a samozrejme ju nechcem ničim urazit . Spravam sa s odstupom voči nej , nedavam žiadne naznaky že sa mi pači . Ale som vždy rada ked ju vidím , a napišem otvorene aj ma pritahuje .Je staršia odo mna a je rozvedena .Ak možte poradte mi vopred dakujem .
Maria moreova
 
Príspevky: 1
Založený: Pi Sep 02, 2011 3:53 pm


Naspäť na Iné

cron